HDZero BoxPro детальний огляд: революційний FPV-шолом з подвійною відеосистемою
Огляд FPV-шолома HDZero BoxPro/BoxPro+: перший шолом з вбудованими аналоговою та HDZero відеосистемами. Детальний аналіз технічних характеристик, функціональних можливостей та відмінностей між версіями. Корисна інформація для FPV-пілотів всіх рівнів.
Вступна частина
FPV індустрія в цьому році дивує своїми новаціями, і от що було неочікувано — з'явився FPV-шолом з відеосистемою HDZero і аналоговою в одному девайсі. З такими темпами, можливо, скоро й отримаємо цифрову відеосистему і аналог в одному пристрої. І це, напевно, було б чудово для нас, але не для виробника, хоча такий девайс став би культовим в FPV світі.
Огляд HDZero BoxPro/BoxPro +
Технічні характеристики шолому:
- - Вбудований модуль відеоприймач HDZero
- - Вбудований модуль відеоприймач аналогового відео, з підтримкою відношення сторін 14:3-16:9
- - LCD-дисплей 100 Гц і 1800 ніт
- - 4 антени для HDZERO (затримка 4 мс), 1 антена для аналога (затримка 3 мс)
- - Міні-вхід і вихід HDMI, затримка 1 мс
- - Кут огляду в шоломі 56°
- - 3,5-міліметровий AV-вхід і вихід
- - DVR запис з кодуванням H.264/H.265 та підтримкою роздільної здатності 1280x720p60, 1280x720p90, 1280x720p100 і 1920x1080p60
- - Має можливість запису звуку з кількох джерел: вбудований мікрофон, лінійний вхід
- - Трансляція відео по Wi-Fi на смартфони, ПК (версія BoxPro+), за допомогою додатку VLC чи FPV Mate на iOS
- - ESP32 ExpressLRS Backpack модуль для бездротового з'єднання з ELRS-апаратурою. Дозволяє синхронізувати відеоканал, керувати записом DVR і використовувати бездротовий трекер голови
- - Покращена роздільна здатність аналогового відео з деінтерлейсером у реальному часі
- - Роз'єм XT60, живлення від акумулятора 2S-6S
- - Вага шолому: 348 грам (але повна вага з антенами, ремнем та поролоном становить 418 грам)
- - Габарити: 166х114х92 мм
Комплектація
- - Шолом HDZero BoxPro чи BoxPro+
- - 2x лінійні 5,8 ГГц SMA антени (з 2 вбудованими високопідсиленими патч-антенами всередині окулярів)
- - Поролонова підкладка для обличчя
- - Регульований 3-точковий ремінь для голови з кишенею для акумулятора
- - 1200 мм кабель живлення XT60
- - Міцна полотняна сумка для окулярів
- - Серветка для чищення лінз
Відмінність між версіями BoxPro-BoxPro+
Виробник нам пропонує дві версії FPV-шолому HDZero BoxPro: за 299.99$ звичайна версія та HDZero BoxPro+ за 349.99$ з розширеними функціями. Що дають додаткові функції за 50 доларів:
- Можливість транслювати відео через Wi-Fi на ПК, ноутбуки, планшети та мобільні телефони. Для пристроїв під управлінням iOS — FPV Mate, для решти девайсів — додаток VLC.
Як це все влаштовано: на самому шоломі включаємо Wi-Fi, на пристрої, з якого будемо дивитися трансляцію, підключаємося до Wi-Fi. І вже в самому плеєрі створюємо потокове відтворення. Адреса, яку потрібно вводити, в кожного шолома окрема. Саме відео відтворюється з затримкою, тому літати через відтворене відео по Wi-Fi не варто, адже затримка відчутна. Дану технологію добре використовувати, якщо показувати прямі трансляції ваших польотів комусь.
- Вбудований модуль ESP32 ExpressLRS Backpack для бездротового підключення до пультів, які використовують ELRS. Модуль дає можливість синхронізувати відеоканал для запуску чи зупинки DVR, також дає можливість відстежувати повороти голови при бездротовому підключенні.
Функціонал
Цей шолом відрізняється від всіх інших шоломів та навіть окулярів тим, що він може підтримувати аналогове відео та цифрове відео HDZERO, в якому доступна наднизька затримка 2 мс до першого пікселя та 14 мс до першого кадру при режимі 90 герц та при роздільній здатності в 540p, і великим бонусом є HDMI вхід/вихід. Новинкою став і екран, який має 100 Гц, і це чудово, адже HDMI, який присутній, може забезпечити швидкість для відображення відеозображення в 100 Гц.
Саме зображення з екрану відбивається від дзеркала, яке розміщене під кутом, а потім ви його бачите через лінзу, яка дає кут огляду в 56° — даний кут являється одним з найбільших. Тобто екран буде перед вашими очима максимально великим. Не буде такого враження, що ви дивитесь на зображення з великими чорними рамками по контуру, і це ще хороший плюс даного шолому.
Яскравість екрану становить 1800 ніт, при використанні у вас буде чудове і насичене зображення, тож по цьому питанню не варто переживати. Як заявляє виробник, вони використовують технологію покращення зображення, і дійсно, зображення є досить хорошим для аналогового відео в порівнянні з багатьма шоломами від інших виробників — грані згладжуються і гострих країв менше. Саме зображення ви спостерігатимете більш чітким, а не з великою кількістю квадратних пікселів.
Також даний шолом підтримує масштабування зображення, тобто сам шолом може приймати зображення з HDZero і HDMI в 1080p і перетворювати його в 720p та відтворювати його в 60 чи 90 Гц. І при цьому якість зображення не погіршується.
По прийому якості сигналу питань до шолому відсутні, навіть з однією антеною прийом якісний. Але ви повинні розуміти, що від штатної антени з комплекту не варто очікувати багато, але для базових польотів їх достатньо.
Що варто відмітити — завантаження шолому не надто швидке, але й не найдовше. А якщо ви будете використовувати карту пам'яті з великим об'ємом, то швидкість завантаження може зменшитися в два рази. Тому краще використовувати карти пам'яті, які не дуже великі за об'ємом, щоб покращити практику використання даного шолому. Чи використовувати режим сну для того, щоб швидко відновити роботу окулярів.
На жаль, аналоговий відеоприймач працює тільки з однією антеною, яка знаходиться зліва зверху на SMA-роз'ємі (це якщо екран шолому розвернутий до вас). Але, як показує практика, продукція HDZERO добре працює з аналоговим відео, і якість з'єднання гарна. Але в даному шоломі при використанні аналогового відео вам прийдеться обирати: чи польоти будуть на 360°, чи на відстань, адже від ваших польотів залежатиме і тип антени, який ви будете ставити. Тому з часом вам доведеться замінити зовнішню антену для своїх потреб, але для польотів на TinyWhoops базової комплектації шолому більш ніж достатньо.
Відеосистема HDZERO працює з 4 антенами відразу. Дві зовнішні антени, їх буде достатньо для польотів на коротких дистанціях. Та дві внутрішні направлені патч-антени з досить хорошим підсиленням на 7dB, які забезпечать вам польоти на дальні дистанції.
На нижній частині шолому розташований 3.5 аудіо-відео роз'єм та вихід для відслідковування положення голови. Також ми можемо побачити HDMI вихід та вхід.
Вбудований DVR має можливість записувати відео з таких джерел:
- - Аналогове відео
- - HDZERO відео
- - Вхідне відео з HDMI
Загалом вбудований DVR має можливість записувати відео в форматі кодування H.264/H.265 з роздільною здатністю 1280x720p60, 1280x720p90, 1280x720p100 і 1920x1080p60. Є можливість автоматичного запису. Джерел звуку може бути декілька: це вбудований мікрофон та вхід під зовнішній мікрофон. Якщо вас не влаштовує якість звуку з внутрішнього мікрофону, ви можете придбати зовнішній мікрофон і просто в налаштуваннях вибрати джерело звуку.
Є невелика незручність в тому, що якщо ви записуєте свій DVR у формат MP4 і відключите окуляри, не зупиняючи запис DVR, файл буде пошкодженим. І через окуляри їх немає можливості відновити, тільки можна спробувати відновити через сторонні програми. Через це виробник рекомендує використовувати DOT формат. Але цей формат в більшості випадків все одно прийдеться конвертувати.
Також невеликим недоліком є те, що відсутня можливість регулювати гучність запису з мікрофону. Адже внутрішній мікрофон звучить досить тихо.
Зручним є те, що люди, які носять окуляри, мають можливість докупити рамку для лінз і використовувати даний шолом без окулярів. Та і для самих окулярів достатньо місця завдяки боковим каналам в шоломі — це дозволяє самим окулярам, які ви носите в побуті, сильно не прижиматися до обличчя, і самі окуляри не будуть деформуватися під час використання шолому. Але не всі окуляри можуть поміститися, та і при різних окулярах може бути різна зручність використання.
Варто відмітити, що сама форма шолому ергономічна, і при використанні дискомфорт відсутній. Але це може бути індивідуальним, адже форма обличчя в кожного різна.
Живиться шолом через шнур-перехідник з роз'ємом XT-60 та від АКБ 2S-6S. Час роботи від акумулятора 3S 2300 mAh до 2 годин — як на мене, це досить непоганий показник. Тому проблем з живленням не повинно бути, адже ви можете взяти будь-який акумулятор 2S-6S і підключити до шолому. Але з акумулятором 6S потрібно бути обережним, вольтаж на один елемент повинен бути не більшим ніж 4,2 вольта. Ні в якому разі не потрібно підключати акумулятор 6S з 4,25 вольта на елемент.
Також великим плюсом є те, що виробник позиціонує програмне забезпечення окулярів як відкритий продукт, який базується на Linux. Тобто ви самі можете виправити виявлену проблему чи додати якусь функцію, якщо вам дозволяють знання. Та й мабуть багато яких доповнень чи виправлень можна буде знайти з часом в ком'юніті, яке використовує даний шолом.
Підсумок
Так, шолом HDZERO BOXPRO/BOXPRO+ дійсно вийшов хорошим продуктом, адже з даним шоломом є можливість об'єднати майже всі існуючі відеосистеми: аналогове відео, цифрове відео від HDZERO, та завдяки роз'єму HDMI ми можемо підключити зовнішній відеоприймач Walksnail Avatar VRX, який дасть нам можливість насолоджуватися гарним відео під час польоту.
Варто зауважити, що затримка залежить від багатьох факторів: відстані, перешкод, якості сигналу, навіть HDMI-кабель на це впливає.
І так, даний шолом підійде як для FPV пілотів, які беруть участь в гонках, так і для тих, хто займається плавною відеозйомкою.
І для цього можна переглянути порівняльну таблицю, в якій порівняно всі відеосистеми. Дані можуть бути не повністю достовірними але максимально близькими до точних, так як можливості для точного вимірювання немає. Але дані збиралися з реальних прикладів та даних виробника. Тому орієнтуватися на дану таблицю можна спокійно — по ній точно можна виявити, в якій системі більші чи менші затримки.
HDZero шолом можна рекомендувати як для початківця, який розпочинає вхід в FPV з аналоговою системою, так і для тих, хто вже давно в даній темі. Адже є можливість брати участь в гонках, бо сам аналог має малу затримку, а якщо вам потрібна якісна картинка та мала затримка — технологія HDZero вам якраз підійде. Та й літати, насолоджуючись якісним зображенням за допомогою зовнішнього цифрового VRX, є можливість завдяки роз'єму HDMI.
Але для тих, хто тільки починає свій шлях в FPV, це може бути занадто дороге придбання, адже є аналогові шоломи в дешевшій ціновій категорії. Але дешевші аналоги не мають такої багатої комплектації по функціях.
Тому практично придбання даного шолому залежить від ваших потреб — якщо ви не плануєте додаткові затрати на цифрову відеосистему чи HDZero, то даний шолом не варто купляти, адже є більш привабливіші ціни на якісні шоломи від Skyzone для звичайних польотів чи навчання. Наприклад, Cobra S чи Cobra v2/v4.
Буду вам вдячним за зворотній відгук в коментарях. Чи корисна була вам дана стаття? Можливо, у вас є якісь зауваження чи побажання?
Яка ваша реакція?






